Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aesculap Chifa

Obszary działalności

Aesculap Chifa

W Polsce, w ramach grupy B.Braun, działają również:

 

 

Fundacja Akademia Aesculap

 

Aesculap Akademia to centrum informacji medycznej zaprojektowane z myślą o stworzeniu możliwości dialogu interdyscyplinarnego oraz wymiany i przekazywania doświadczeń. Dzięki akredytacji poszczególnych towarzystw i międzynarodowych organizacji medycznych, Aesculap Akademia cieszy się uznaniem na całym świecie, jako wiodące forum w zakresie szkoleń medycznych.Seminaria i warsztaty Akademii Aesculapa pomagają lekarzom, członkom personelu medycznego oraz pracownikom administracji szpitalnej przygotować się na wyzwania czekające ich w przyszłości. Akademia Aesculapa już od 1995 roku, dzięki szerokieg gamie oferowanych kursów, wnosi swój wkład w komunikację i dialog w obszarze medycyny.

 Dowiedz się więcej

 

 

B.Braun Avitum Poland

 

B.Braun Avitum Poland to sieć stacji dializ oferująca świadczenia dla pacjentów z niewydolnością nerek. W 18 stacjach na terenie całej Polski, metodą hemodializoterapii i dializ otrzewnowych, leczonych jest ok. 1450 pacjentów. Wszystkie stacje posiadają kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. B.Braun Avitum oferuje również bezpłatne specjalistyczne porady medyczne w poradniach nefrologicznych, znajdujących się przy niektórych stacjach dializ.

 Dowiedz się więcej

 

Szpital ortopedyczny Ortopedicum

 

Ortopedicum to krakowskie centrum ortopedyczno-rehabilitacyjne nastawione na kompleksowe leczenie pacjentów ze schorzeniami narządów ruchu. Szpital posiada dwie nowoczesne sale operacyjne z nawiewem laminarnym wyposażone w najnowszy sprzęt do zabiegów ortopedycznych, w tym nawigację komputerową do implantacji endoprotez stawów. Oddziały szpitalne posiadają klimatyzowane komfortowe sale jednoosobowe i dwuosobowe. Doświadczony zespół medyczny stanowi podstawę właściwego funkcjonowania placówki.

 Dowiedz się więcej

 

Przyzakładowe warsztaty szkolne

W Aesculap Chifa Sp. z o.o. zawodowe kształcenie ma długoletnią tradycję i polega na łącznym nabywaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie zawodu ślusarza. Warsztaty w Nowym Tomyślu funkcjonują od 1963 roku, natomiast w Radzyniu Podlaskim - od roku 2014. Uczniowie mają zawartą umowę o przygotowanie zawodowe z firmą Aesculap Chifa i jednocześnie uczą się w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Nowym Tomyślu. W szkole następuje przekazanie wiedzy teoretycznej, ogólnej i zawodowej a zajęcia praktyczne odbywają się w zakładzie w warsztatach szkolnych i w wydziałach produkcyjnych. Uczniowie podczas zajęć uczą się obróbki metali, toczenia, frezowania i szlifowania (m.in. za pomocą obrabiarek CNC). Okres nauki trwa 3 lata i zostaje wliczony do stażu pracy.